Home / Unde mai bem bere / Bucuresti / City Blues – Muzica si bere buna

Last modified:15/01/2016

Summary:

Bdul. Unirii nr. 20, Bucuresti

City Blues n-arata a pub de bere, dar se comporta ca unul. Sunt la inceput si inca se organizeaza, dar sunt pe drumul cel bun.

Atmosfera e calduroasa, staff-ul prietenos si lista de beri cuprinde cam 80 de marci, majoritatea din Belgia, Anglia si Irlanda.

N-am o comparatie pe hartie, dar preturile mi s-au parut mai bune decat la Beer O’ Clock sau 100 de Beri. Mai cercetez.

Am gasit acolo Delirium Tremens, Devil’s Halfacre, Averbode, Barbar, Kasteel, Bush Ambree, Cock of The Walk, Ebulum, Impale IPA, Profanity Stout , Piraat si multe altele. Merita o vizita.

PS: Au televizor pentru meciuri si ocazional mai organizeaza si concerte Folk.

1. Update : ultima oara cand am verificat, erau inchisi :)