Arhiva cu BereCe-am mai baut

Bere nouă la Mega: Sadler’s

Am observat acum cateva zile că la Mega Image pe rafturi a aparut o nouă marcă de bere presupus artizanală.

Am găsit patru sortimente, Sadler’s Peaky Blinder (black IPA), Worcester Sorcerer (ESB), Hop Bomb (APA) si Sadler’s Red IPA. Sunt produse in UK și costa 10 lei sticla (decent). Nume curajoase, etichete cool.

Le-am cumpărat, normal, am fost curios.

Sunt mediocre, în capul meu le-am dat note intre 6/10 (pentru Hop Bomb) și 6,8/10 (pentru Peaky Blinder si Red IPA).

Mi s-au parut plictisitoare, prea domoale (chiar și pentru niște beri în stil English), iar descrierile de pe etichetă nu se potrivesc cu ce curge în pahar.

În fine, iși merită cei 10 lei dacă vrei să bifezi niște bere nouă sau dacă n-ai încredere în Universitatea de Bere.

Hai, noroc!