Beer World

The Big Brew Theory, serial despre bere produs de Mark Wahlberg

markPentru ca berea vinde si se vinde, americanii pregatesc un reality-show despre aventura unor tineri care isi pun la bataie economiile ca sa deschida o micro-berarie in orasul natal.

Totul se petrece in Boston, iar reprezentantii televiziunii care il va difuza garanteaza ca serialul are toate ingredientele pentru succes. Au adus chiar si o studenta sexy care sa incurce lucrurile.

Probabil n-o sa ajunga pe TV in România, dar eu salut initiativa.

Producator executiv e chiar Mark Wahlberg, celebrul actor de la HollyWood. El nu e la prima experienta cu un astfel de proiect, e implicat si in productia unui reality show despre afacerea familiei sale, lantul de restaurante Wahlburgers.