Motive

CONCURS: Castiga bere belgiana pentru Craciun!

UPDATE:Concursul s-a incheiat! Castigatorul pachetului cu bere si pahare este DIACENCO Florin!  Felicitari, Florin, asteptam un mesaj privat (sau un email) de la tine cu adresa completa si numarul de telefon! Sa curga berea!

……………………………………………………………………………………………………………..
E timpul pentru un nou concurs si de data asta avem premiu serios, nu gluma.

Beercademy.ro, cel mai mare magazin online de bere din România,  pune la bataie un pachet frumusel cu 8 beri belgiene si 8 pahare personalizate (fiecare bere cu paharul ei). Si ca sa fim intelesi inca de pe acum, castigatorul le va primi la timp pentru masa de Craciun.

Asa cum puteti vedea si in imaginea de mai jos, belgienele alese sunt: Buffalo Belgian Bitter, La Divine, Bush AmberAverbodePater Lieven Christmas, Gulden Draak, Delirium Tremens si Floreffe Prima Melior. Toate delicioase!

Ca sa intrati in concurs trebuie sa va inscrieti cu ajutorul widget-ului de mai jos. Intai trebuie sa va autentificati (log-in) cu email, facebook sau Twitter si sa indepliniti cel putin prima dintre actiuni. Mai multe actiuni completate, mai multe sanse de castig! Spor!

Castiga Bere pentru Craciun!

Termeni si conditii:
– Castigatorul va fi ales prin tragere la sorti.
– Concursul este valabil doar pentru cetatenii romani, iar premiul va fi livrat doar pe teritoriul Romaniei.
– Participantii trebuie sa aiba minim 18 ani.
– Durata concursului: 17 noiembrie – 16 decembrie (2014)
– Concursul este sponsorizat de www.beeracademy.ro.
– Site-ul www.universitateadebere.ro nu este afiliat cu BeerAcademy.ro
– Castigatorul va fi anuntat pe pagina de Facebook Universitatea de Bere
– Castigatorul trebuie sa ne contacteze si sa ne trimita datele complete de contact in maxim 3 zile lucratoare. (Pe Facebook sau pe Email). In caz contrar vom extrage din nou.

281 Comments

1. Bradul îl am deja în ghiveci. Păcat că e prea firav să agăț berile în el. Să le ambalați bine că sunt foarte interesat și de pahare. :D Noroc!

2. Eu pastrez paharele, pentru colectie, iar, numai bine, il multumesc si pe prietenul meu cu 8 berici. :))Si belgiene inca.

3. CRĂCIUN ŞI MAI FERICIT CELUI CARE VA LUA BERILE . D-VOASTRĂ ORGANIZATORILOR VĂ MULŢUMIM PENTRU CĂ NE LĂSAŢI SĂ SPERĂM !

4. buna initiativa de a gusta si berea belgiana sa vad cit este de buna ar fi minunat sa cistig sa vina cu mos craciun sa o puna sub bradut ,o astept cu drag.

5. Miile de mărci de bere şi delicioasele delicatese de ciocolată sunt doar câteva dintre motivele foarte întemeiate să vizitezi Belgia.
    Pentru belgieni, berea nu este doar o bautura, ci, un simbol national. Belgia este leaganul industriei berii, inca, din Evul Mediu, aici, existind peste 500 de tipuri de bere, de la produse de consum larg, precum, Hoegaarden si Leffe, pana la beri mai sofisticate, precum Abbey sau Trappist, cele mai multe dintre ele fiind realizate de o un numar redus de trappisti.
    Fie, că sunt albe, brune, blonde sau roşii, berile belgiene constituie o experienţă completă şi complexă, iar, pentru a ne crea “l’embarras du choix”…, BeerAcademy ofera, celui mai norocos dintre competitori, 8 beri belgiene deosebite!!

6. Super concurs, multumim!
    astept sa am si eu sansa sa gust bere buna in pahare specifice. Sper sa am noroc

7. Mi-ar placea sa castig o bere buna! Ar fi o surpriza placuta pentru sotul meu!Multumim de concurs!

8. Concurs, de dorul leli.Ce cauta 8 pahare la 8 sticle de bere,fie ea chiar belgiana? Si ce amestec are Craciunul cu bautorul de bere? Pana la Craciun, schimbati putin regula jocului….

9. Fain concursul, si mai fain premiul :) logodnicul meu sigur s-ar bucura sa vada asa ceva sub brad… si, trebuie sa recunosc, si eu.. ar merge super in serile in care ne uitam la filme :)

10. Imi place sa colectionez cani si pahare, asa ca acest concurs este nemaipomenit pentru mine.

11. Pentru iubitorii de bere nu poate fi decat un rasfat acest concurs! Mult succes tuturor!

12. Belgia este imparatia berii, iar juriul international al concursului World Beer Awards a desemnat si in anul 2013 cateva beri belgiene drept cele mai bune din lume!!

13. Inca din evul mediu Belgia este considerata -Leaganul industriei berii-.Fiind in preajma sarbatorilor de iarna nu mi-ar strica ca Mos Craciun sa se odihneasca putin si sub bradul nostru frumos impodobit,bucurandu-ne cu acest cadou lansat prin intermediul acestui minunat concurs.Mi-as dori sa castig,dar totodata urez succes tuturor participantilor.Sarbatori fericite! tuturor si un AN Nou cu sanatate si reusita in toate.

14. Da imi place initiativa mai gust o bere de calitate sa dea domnul ca mos craciun sa treaca pe la mine cu un sac de sticle de bere il astept sa nu uite a promis ca vine iar acum vreau sa le tramit participantilor sanatate bucuri sa ne aduca anul care vine LA MULTI ANI.